Storfiskeregistrering arkiv

 


Resultat Storfiskeregistreringen TSFK 2015-16

SENIOR

1. Petter Håmås
Vimma 740g                     148p
Sarv 1320g                        264p
Totalt:                               412p

 

2. Johan Isaksson
Abborre 680g                    97,1p
Gös 2840g                        94,6p
TOTALT                            191,7p

 

3. Thomas Bengtsson
Makrill 1120g                    160p

 

4. Fredrik Karlsson
Abborre 1006g                 143,7p

 

5. Julia Tjärnen
Abborre 530g                    75.7p

 

 

JUNIOR


1. Albin Johansson
Gädda 13920g                 278.4p

2. Elsa Ekberg
Röding 2420g                  134.4p

3. Noah Dittmer                 83p
Torsk 4300g

 

 

 

 

Fångstinformation 15-16.

Albin Johansson
Gädda, 13920g, 119cm,Västrabysjön, Ismete mört, 9/1-2016.

Fredrik Karlsson
Abborre 1006g, Raklången, Pimpel, 21/2.

Petter Håmås
Vimma 740g, Testeboån, Mete, 30/4.
Sarv 1320g,41cm, Motala Ström, 10/5.

Julia Tjärnen. Abborre 530g Södra Bunn 22/7.

Johan Isaksson Gös 2840g, Ylen, Trolling, 25/7.

Elsa Ekberg. Röding 2420g, Vättern, 6/8.

 

 

 

 

Ställning Storfiskeregistreringen TSFK 2014-15

SENIOR


1. Joel Dittmer
ÅL 1560g         208p
Sarv 760g        152p
Färna 2000g    200p
TOTALT          560p

 

2. Morgan Turesson
Gös 7400g      246p
TOTALT         246p

 

3. Stefan Ekberg
Insjööring 1840g    73p
Röding     2420g  134p
TOTALT               207p

 

3. Bernt B
Abborre 935g  133p
TOTALT          133p

 

 

JUNIOR

1 Elsa Ekberg

Öring 2240g       89p
TOTALT             89p

2 Alma Ekberg
Röding 1530g    85p
TOTALT            85p

 

 

Resultat i storfiskeregistreringen, TSFK 2013-14

Seniorer:

1. Stefan Ekberg                    Röding 1973g       109,61p

                                             Sill 294 g               98p

                                             Makrill 615g          87,85p

                                             Totalt:                   295p

 

2. Conny Andersson              Torsk 3300g          66p

                                              Makril 502g          71,71p

                                              Sill 266g                88,66p

                                              Totalt                    226,37p

 

3. Andrea Åberg                    Färna 1906g          190,6p

                                              Totalt:                   190,6p

 

4. Klas Bengtsson                  Makrill 576 g          82,28p

                                             Sill 265 g                 88,33p          

                                             Totalt:                    165,61p

 

5. Alf Johansson                    Abborre 1120g        160p

                                             Totalt:                     160p

 

6. Ingrid Isaksson                  Gädda 7700g           154p

                                             Totalt:                     154p

 

7. Anders Andersson             Torsk 4500g             90p

                                             Totalt                       90p

Juniorer:

1. Albin Johansson                Färna 2370g             237p
                                            Totalt:                      237p

 

2. Oskar Wackt                     Sutare 1150g            71,86p

                                             Totalt                       71,86p

 


Resultat i storfiskeregistreringen, TSFK 2012-13

Seniorer:

1.    Peter Lindholm         Lax 15060g                       301,2p

Gös 4660g                        155,33p

Röding 1750g                  116,66p

Öring 2800g                     112p

                         Totalt:       685,19p

 

2. Stefan Ekberg              Sill 320g                            106,6p

                                            Gädda 7910g                   158,2p

                                            Gös 3840g                        128p

                                            Röding 1600g                  106,6p

                                            Öring 3350g                     134p

                                                                 Toltalt:         633,4p

 

3. Anders Andersson      Skrubbskädda 360g        90p

                                            Sandskädda 400g           133,33p

                                            Abborre 935g                   133,57p

                                                                 Totalt:          356,90p

 

4. Staffan Efraimsson     Bäckröding 430g             57,33p

                                            Gädda 8000g                   160p

                                                                 Totalt:          217,33p

 

5.    Janne Augustsson   Abborre 960g                   137,14p

                      Totalt:          137,14p

 

6. Bernt Bernhardsson   Mört 430g                          122,85p

                                                                 Totalt:          122,85p

 

7. Britt Blom                      Mört 382g                          109,14p
                                                                 Totalt:          109,14p

 

8.    Tomas Stenvall         Gädda 4550g                   91p

                       Totalt:         91p

 

Juniorer:

1.    Simon Laago        Abborre 1310g                 187,14p

Totalt:    187,14p

 

2.    Alma Ekberg         Gädda 3780g                   75,6p

Gös 2160g                        72p

                            Totalt:    147,6p

 

3.    Elsa Ekberg           Gös 3160g                       105,33p

                                                           Totalt:    105,33p

 

 

Fångsplatser

Andersson, Anders
Skrubbskädda 360g 32cm, bottenmete räka, Öland 130421
Sandskädda 400g 32cm, bottenmete räka, Öland 130421
Abborre 935g 42cm, pimpel, Granarpssjön, 130401

 

Augustsson, Janne
Abborre 960g, Trolling, Storesjön 121021

 

Bernhardsson, Bernt
Mört 430g 32cm, Pimpel Landsjön

 

Blom, Britt
Mört 382g, Vättern 130928

 

Efraimsson, Staffan
Bäckröding 430g, 35cm, Spinnfiske Droppen, Rummaån 130602
Gädda 8000g, Trolling vobbler, Hamnarydssjön 130511

 

Ekberg, Alma
Gädda 3780g, St Nätaren 130608
Gös 2160g, St Nätaren 130608

 

Ekberg, Elsa
Gös 3160g, 72cm, Mete mört, Ryssbysjön 130707

 

Ekberg, Stefan
Lax 4490g, Trolling, Vänern 130524
Gädda 7910g, Trolling, Vänern 130524
Gös 3840g, 76 cm, Mete mört, Ryssbysjön 130628
Röding, 1600g, 52,5cm, Trolling apex, Vättern 130914
Sill 320g, Öresund, 130831
Öring 3350g, Trolling, Vänern 130524

 

Laago, Simon
Abborre 1310g 43cm, Pimpel Rogbergasjön 130318

 

Lindholm, Peter
Lax 15060g 110cm, Trolling Ismo Magnum, Östersjön 130421
(Lax 6010g, Trolling, Vättern 130217)
Gös 4660g, Ismete, Ylen 130227
Röding 1750g, 62 cm, Trolling, Vättern 130727
Öring 2800g, 68cm, Trolling Apex, Vättern 130728

 

Stenvall, Tomas
Gädda 4550g, Trolling, Storesjön 121021

 

 

 

 

 

 

Slutställning i storfiskeregistreringen, TSFK 2011-12

 

Seniorer:

 

1. Peter Lindholm           Lax 14100g                       282p

                                         Röding 2600g                   173,3p

                                                                       Totalt:  455,3p

 

2. Joel Dittmer                Gräskarp 6490 g               259,6p

                                                                       Totalt:  259,6p

 

3. Stefan Ekberg             Abborre 1110g                   158,57p

                                        Sill 287g                             95,66p

                                                                        Totalt:  254,23p

 

4. Anders Andersson      Abborre 570g                     81,42p

                                        Gös 4060g                         135,33p

                                                                       Totalt:  216,75p

 

5. Nicklas Sewing           Abborre 1184g                  169,14p

                                                                       Totalt: 169,14p

 

6. Sonny Sjöö                  Abborre 1168g                  166,85p

                                                                       Totalt: 166,85p

 

7. Bernt Bernhardsson    Makrill 900g                      128,57p

                                                                        Totalt: 128,57p

 

8. Tomas Stenvall            Abborre 868g                    124p

                                                                        Totalt: 124p

 

9. Janne Lago                  Abborre 580g                     82,85p

                                                                        Totalt: 82,85p

 

 

Juniorer:

1. Simon Lago                 Abborre 358g                    51,14p

                                                                        Totalt: 51,14p

 

 

Fångstplatser:

 

Andersson, Anders

Gös 4060g, 74cm, mete mört, Nätarn, 120613

 

Dittmer, Joel

Gräskarp 6490g, frilina bröd, Damm Vetlanda

 

Ekberg, Stefan

Abborre 1110g, 46cm, flötmete mört, Sandsjön, 120616

 

Lindholm, Peter

Lax 14100g, trolling ismo magnum, Östersjön Understen, 120608

Rödning 2600g, trolling Hjospinnare, Vättern Huskvarna

 

Sewing, Nicklas

Abborre 1184g, Stråken

 

Sjöö, Sonny

Abborre 1168g, Granarpasjön

 

Stenvall, Tomas

Abborre 868g, Gyesjön

 

Slutställning i storfiskeregistreringen, TSFK 2010-11

 

Seniorer:

1. Stefan Ekberg            Abborre 1104g            157,71p

                                      Gädda 6140g               122,8p

                                      Gös 4520g                  150,66p

                                      Skrubbskädda 497g     124,25p

                                      Sutare 1860g               186p

                                                             Totalt: 741,42p

 

2. Lucas Harbrecht       Abborre 502g                71,7p

                                      Braxen 1470g                73,5p

                                      Färna 2171g                 217,1p

                                      Gädda 8559g               171.18p

                                      Sarv 894g                    178,8p

                                                              Totalt:  712,28p

 

3. Kim Preducic           Abborre 1530g             218,57p

                                      Braxen 5480g             274p

                                      Mört 755g                   215,71p

                                                              Totalt: 708,28p

 

4. Peter Lindholm         Gös 4700g                  156.66p

                                      Lax 17500g                  350p

                                                              Totalt: 506.66p

 

5. Janne Laago              Abborre 960g              137,14p

                                      Gädda 6575g               131,5p

                                                              Totalt: 268,64p

 

 

6. Petter Håmås              Färna 2064g                 206,4p

                                                                 Totalt: 206,4p

 

 

7. Anders Andersson     Gädda 5900g               118p

                                                              Totalt: 118p

 

8. Jonas Pirttilä              Gädda 4000g              80p

                                                               Totalt: 80p

 

9. Petra Rossler              Gös 2100g                 70p

                                                              Totalt: 70p

 

Juniorer:

1. Simon Laago               Abborre 1170g            167,14p

                                                             Totalt: 167,14p

 

 

 

 

 

Fångstplatser:

 

Andersson, Anders

Gädda 5900g Mete mört Hästsjön 101010

 

Ekberg, Stefan

Abborre 1104g, 41 cm, pimpel Flaten 110122

Gädda 6140g, Ismete mört, Landsjön 110327

Gös 4520g, Ramsjön 100527

Skrubbskädda 497g Bottenmete strömming öresund 101107

Sutare 1860g, Bottenmete, Rogbergasjön 100520

 

Harbrecht, Lucas

Abborre 502g, spinnfiske lillöringen, emån 110618

Braxen 1470g, 48 cm, bottenmete räka, emån 110617

Färna 2171g, 53cm, frilina bröd, emån 110529

Gädda 8559g, 110cm, spinnfiske vobbler, emån 101003

Sarv 894g, 37 cm, bottenmete räka, emån 110501

 

Håmås, Petter

Färna 2064g, 53 cm, frilina bröd, emån 110419

 

Laago, Janne

Abborre 860g, pimpel, Rogbergasjön

Gädda 6575g, pimpel, Sötåsasjön

 

Laago, Simon

Abborre 1170g, 44cm, (hona), Pimpel Månsarpadammen 110124

 

Lindholm, Peter

Gös 4700g, Ismete, Floren 110306

Lax 17500g, 120cm, Trolling Trophy spoon, Östersjön 110609

 

Pirttilä, Jonas

Gädda 4000g, Trolling Westins, Tenhultasjön 110910

 

Preducic, Kim

Abborre 1530g, 46 cm, bottenmete mask, hossmoån 110403

Braxen 5480g, 73 cm, bottenmete majs, hossmoån 110828

Mört 755g, 38 cm, Flötmete mask, Lillån 110419

 

Rossler, Petra

Gös 2100g, 60 cm, trolling Swim Whizz, Tenhultasjön 110917

 

 

 

 

Slutställning i storfiskeregistreringen, TSFK 09-10

 

Seniorer:

 

1. Kim Preducic           Abborre          1380g    197,14 p

                                   Braxen             4963g    248,15 p

                                   Färna               2660g        266 p

                                   Id                    2535g       202,8p

                                   Sutare              2980g        298 p

                                   Totalt                          1212,09 p

 

2. Jakob Svensson        Abborre          1500g     214,28 p

                                    Braxen            4382g       219,1 p

                                    Mört                 446g     127,42 p

                                    Sutare             2300g         230 p

                                    Totalt                             790,8 p

 

 

3. Petter Håmås            Bäckröding      560g     74,66 p

                                    Gädda         11840g      236,8 p

                                    Färna             2440g       244 p

                                    Vimma            900g        180 p

                                    Totalt                         735,46 p

 

4. Lucas Harbrecht       Braxen            1940g           97p  

                                    Färna              2590g        259p

                                    Gädda            5610g     112,2 p

                                    Havsöring       3710g     87,29 p

                                    Mört                 320g      91,43p

                                    Totalt                          646,92 p

 

5. Alexandra Fransson   Färna             2080g         208p

                                    Röding           1485g           99p

                                    Sutare             2020g        202 p

                                    Totalt                              509 p

 

6. Janne Augustsson     Abborre          1264g     180,57 p

                                    Totalt                           180,57 p

 

7. Stefan Ekberg           Gös                5340g         178 p

                                    Totalt                               178 p

 

8. Anders Andersson    Abborre          1012g   144,57 p

                                    Totalt                           144,57 p

 

Juniorer:

 

1. Alexander Lindgren   Sutare             2120g        212 p

                                    Totalt                               212 p

 

2. Marcus Klasson        Gös                2430g          81 p

                                    Totalt                                 81 p

 

3. Mattias Klasson         Gös               2060g        68,6 p

                                     Totalt                             68,6 p

 

 

 

Fångstplatser:

 

 

Andersson, Anders

Abborre 1012 gram pimpel, 100227 Solgen    

 

Augustsson, Janne

Abborre 1264 gram pimpel, 100213 Stråken

 

Ekberg, Stefan

Gös 5340 gram, 83 cm, Stora Nätaren

 

Fransson, Alexandra

Färna 2080 gram, frilina bröd, 100622 Emån

Röding 1485 gram, trolling löja, 100623 Vättern

Sutare 2020 gram, bottenmete boilie, 100611 Rogbergasjön

 

Harbrecht, Lucas

Braxen 1940 gram, 52 cm, bottenmete majs, 109514 Emån

Färna 2590 gram, 57 cm, frilina bröd, 100515 Emån

Gädda 5610 gram, 91 cm, spinnfiske kustbete 100423 Gotland

Havsöring 3710 gram, 77cm, spinnfiske kustvobbler 100423 Gotland

Mört 320 gram, 27 cm, bottenmete majs, 100822 Emån

 

Håmås, Petter

Bäckröding 560 gram, 36 cm, flötmete mask, 100814 Damm Älvdalen

Gädda 11840 gram, 118 cm, ismete mört, 100124 Landsjön

Färna 2440 gram, 58 cm, 36 omkr, frilina bröd 100518 Emån

Vimma 900 gram, 45 cm, 26 cm omkr, bottenmete räka, 100503 Dalälven

 

Klasson, Marcus

Gös 2430 gram, 100619 Ryssbysjön

 

Klasson, Mattias

Gös 2060 gram, 100619 Ryssbysjön

 

Lindgren, Alexander

Sutare 2120 gram, 53 cm, bottenmete boilie, 100605 Rogbergasjön

 

Preducic, Kim

Abborre 1380 gram, 44 cm, bottenmete löja, 100513 Hossmoån

Braxen 4963 gram, 68 cm, 55 cm omkr, bottenmete maggot 100910 Hossmoån

Färna 2660 gram, 58cm, 38 cm omkr, frilina bröd, 100426 Emån

Id 2535 gram, 59 cm, bottenmete majs, 100911 hossmo

Sutare 2980 gram, 52 cm, 39 cm omkr, bottenmete majs, 100910 Hossmoån

 

Svensson, Jakob

Abborre 1500 gram, spinnfiske vobbler, 100609 Rogbergasjön

Braxen 4382 gram, bottenmete majs, 100903 Hossmoån

Mört 446 gram, 35 cm, bottenmete majs, 100830 Västersjön

Sutare 2300 gram, bottenmete boilie, 100723 Rogbergasjön

 

 

 

 

 

Slutställning i storfiskeregistreringen, TSFK 08-09

 

 

Seniorer:

 

1. Jonatan Thure   Lake 4420g   221p
                              Gös 5240g    174,6p
                              Brax 5640g  282p
                              Färna 2680g   268p
                              Sutare 2580g   258p
                              Totalt            1203,6p

2. Petter Håmås   Brax 5120g         256p
                             Sutare 2480g       248p
                              Lake 4380g       219p
                              Björkna 800g     266,6p
                              Id 2580              206,4p
                              Totalt                 1196p


3. Joel Dittmer      Öring 3850g 154p
                              Röding 3300g 220p
                              Färna 2380g 238p
                              Totalt           612p  
 

 

4. Bernt B.            Abborre 910g 130p
                              Sill 325g 108,3p
                              Näbbgädda 485g 97p
                              Totalt 335,3p

5. Peter Lindholm   Lax 15500g   310p
                                 Totalt 310p

6. Kent Krafft      Skrubba 470g    117,5p
                              Sandskädda 426g   142p
                              Totalt                  259,5p

7. Olle Dittmer      Gädda 8200g 164p              
                              Totalt     164p

8. Peter Svensson   Abborre 1009g 144p
                                 Totalt 144p

9. Janne A.            Abborre 774g 110,5p
                              Totalt   110,5p

10. Tomas Stenvall   Abborre 768g 109,7p
                              Totalt 109,7p



Juniorer:

1. Kim Preducic      Abborre 1230g 175,7p
                                 Färna 2210g 221p
                                 Totalt 396,7p

2. Fredrik Svensson   Brax 2095g 104p
                                 Gös 121,6p
                                 Totalt 225,6pp

3. Jakob Svensson   Näbbgädda 496g 99,2p
                                   Makrill 686g       98p
                                    Totalt                  197,2p

4. Noa Pruth               Knot 194g   107,7p
                                    Totalt          107,7p

5. Marcus Klasson   Gädda 4500g    90p
                                 Totalt 90p

6. Mattias Klasson    Gädda 3180g   63,6p
                                    Totalt 63,6p

                                                                             

 



 

Fångstplatser:



Agustsson JanneAbborre 768g pimpel Noen 090328.


Bernhardsson B   Abborre 910g 39cm pimpel Hjortsjön 090209. Sill 325g Öresund 090910. Näbbgädda 485g Öresund 090910.
 

Dittmer Olle         Gädda 8200g 104x47cm mete/abborre Davidstorpasjön 081008.

Dittmer Joel      Öring 3850g wobbler Vättern 090502. Röding 3300g löja Vättern 090315. Färna 2380g frilina bröd 090508.

             

Håmås Petter      Brax 5120g 74x55,5cm b-mete majs Hossmoån 090903. Sutare 2480g 52x39,5cm b-mete bollie Rogbergasjön 090602. Lake 4380g 72cm pimpel räka Sommen 090120. Björkna 800g 39,5x31cm b-mete räka Nossan 090822. Id 2580g 54cm f-mete Läckebyån b-mete räka Norsan 090812.

Klasson Marcus Gädda 4500g trolling Tenhultssjön 090427.

Klasson Mattias Gädda 3180g trolling Ryssbysjön 090521.

Krafft Kent   Skrubba 470g b-mete/räka Träslövsläge 090425. Sandskädda 426g b-mete/räka Glommen 090425.

Lindholm Peter Lax 15500g 110cm Skeddrag Östersjön 090607.

Preducic Kim   Abborre 1230g pimpel balans Hulingen 090308. Färna 2210g frilina bröd Emån 090510.

Pruth Noa Knot 194g Öresund 090829.

Stenvall Tomas   Abborre 768g pimpel Noen 090328.

Svensson Fredrik   Brax 2095g jigg Munksjön 090517. Gös 3650g jigg Tenultssjön 090602.

Svensson Jakob Näbbgädda 496g Öresund 090829. Makrill 686g Öresund 090829.

Svensson Peter   Abborre 1009g pimpel Vänstern 090124.

Thure Jonatan     Lake 4420 84cm b-mete
                             Lidan 081204. Gös 5240g 78cm ismete mört lill-nätarn 090207. Brax 5640g b-mete majs Hossmoån 090919. Färna 2680g 57cm b-mete/korv Emån 090503. Sutare 2580g 54cm f-mete maggot Rogbergasjön 090530.


Slutställning i storfiskeregistreringen, TSFK 07-08

 

Seniorer:

 

1. Jimmy Nordling               1528,1p

2. Håkan Nordling               1473,3p

3. Jonatan Thure                 1163,2p

4. Petter Håmås                  1086,4p

5. Joel Dittmer                    932,5p

6. Tomas Stenvall                510p

7. Anders Andersson           292,5p

8. Kent Nilsson                   246p

9. Kent Krafft                     244,4p

10. Annika Johansson         199p

11. Bernt Bernhardsson      148p

12. Janne Augustsson          145,7p                        

 

Juniorer:

 

1. Kim Preducic                  595,7p

2. Jakob Svensson               420p

3. Alexander Lindgren        181p

4. Dennis Hermansson        164,8p

5. Anton Turesson               127,6p

 

Klubbrekord under tävlingsperioden:

 

Håkan Nordling Harr 1400g.

Jimmy Nordling Gös 9320g, Id 3400g, Ruda 2060g

Tomas Stenvall Knot 230g

Kent Krafft Bäckröding 420g

 



2008 års lista uppdaterad 30/9-2008

Seniorer:

1. Jimmy Nordling

Gös 9320g 310,6p

Brax 5220g 261p

Id 3400g 272pRuda 2060g 412p

Färna 2725g 272,5p

Totalt 1528,1p

 

2. Håkan Nordling Sutare 2724g 272,4p

Sik 2400g 282,3p

Ruda 2020g 404p Brax 4820g 241p

Gös 8210g 273,6p

Totalt 1473,3p

 

3. Jonatan Thure Gädda 10120g 202,4p Sutare 2520g 252p

Id 2360g 188,8p

Färna 2500g 250p

Björkna 810g 270p

Totalt 1163,2p

 

4. Petter Håmås Färna 2780g 278p

Gädda 11620g 232,4p

Sarv 975g 195p Sutare 2000g 200p

Spegelkarp 7240g 181p

Totalt 1086,4p

 

5. Joel Dittmer Gädda 11860g 237,2p

Röding 3080g 205,3p

Spegelkarp 9900g 247,5p

Sutare 2425g 242,5p

Totalt 932,5p

 

6. Tomas Stenvall

Knot 230g 153,3p

Skrubbskädda 400g 100p

Sill 274g 91,3p Vittling 620g 82,6p

Röding 1243g 82,8p

Totalt 510p

 

7. Anders Andersson Röding 2180g 145,3p

Öring 3680g 147,2p

Totalt 292,5p

 

8. Kent Nilsson Färna 2460g 246p Totalt 246p

 

9. Kent Krafft Sik 700g 82,4p Gös 3180g 106p

Bäckröding 420g 56p

Totalt 244,4p

 

10. Annika Johansson Skrubbskädda 460g 115p

Gädda 4200g 84p

Totalt 199p

 

11. Bernt Bernhardsson Torsk 7400g 148p

Totalt 148p

 

12. Janne Augustsson Abborre 1020g 145,7p

Totalt 145,7p

 

Juniorer:


1. Kim Preducic Färna 2480g 248p

Brax 2485g 124,2p

Sutare 2235g 223,5p

Totalt 595,7p

 

2. Jakob Svensson Färna 1780g 178p

Sutare 2420g 242p

Totalt 420p

 

3. Alexander Lindgren Sutare 1810g 181p
Totalt 181p



4. Dennis Hermansson Gädda 8240g 164,8p

Totalt 164,8p
 

5. Anton Turesson Sill 383g 127,6p

Totalt 127,6p

 

 

Fångstplatser

Andersson Anders Öring 3680g trolling Vättern 080504. Röding 2180g 63 cm trolling Vättern 080510.

Augustsson Janne Abborre 1020g 39cm, pimpel Ekelsjösjön 080329.

Bernhardsson Bernt Torsk 7400g 89cm pilk Öresund 080524.

Dittmer Joel Gädda 11860g 114cm trolling Munksjön 071216. Röding 3080g löja Vättern 080209. Sutare 2425g b-mete bollie Rogbergasjön 080520. Spegelkarp 9900g bollie Ballasjön 080723.

Hermansson Dennis Gädda 8240g jerkbait Tenhultssjön 071021.

Håmås Petter Färna 58 cm 2780g frilina bröd Emån 080425. Gädda 11620g 117x53cm f-mete/mört Västrabysjön 080224. Sarv 975g 41cm brödmete Lagan 080418. Sutare 2000g b-mete Rogbergasjön 080514. Spegelkarp 7240g 71x58cm b-mete bollie Hammarsjön 080728.

Johansson Annika Skrubbskädda 460g b-mete/räka Träslövsläge 071104. Gädda 4200g trolling Rogbergasjön 080427.

Krafft Kent Sik 700g b-mete Västervik 080330. Gös 3180g trolling Ryssbysjön 080509. Bäckröding 420g 33,5cm mete Forserumsån 080527.

Lindgren Alexander Sutare 1810g b-mete/bollie Rogbergasjön 080503.

Nordling Håkan Sutare 2724g f-mete/majs Damm Jönköping 071004.Ruda 2020g 46cm f-mete/majs Ursjön 080802. Id 2925g 59cm majs/maggot Läckebyån 080329. Brax 4820g 69cm b-mete/majs,mask Hossmoån 080523. Gös 8210g 92cm f-mete/mört 080413.

Nordling Jimmy Gös 9320g b-mete/mört Ralången 071014. Brax 5220g 72cm b-mete/maj,mask Hossmoån 080524. Id 3400g 62cm majs/maggot Läckebyån 080327. Ruda 2060g 45cm f-mete/majs Ursjön 080608. Färna 2725g 59cm b-mete/räka Emån 080506.

Preducic Kim Färna 2480g 53cm B-mete/majs Solgenån 080331. Brax 2485g b-mete/mask Solgenån 080530. Sutare 2235g 47cm mete/majs Rogbergasjön 080705.

Stenvall Tomas Gädda 3680g trolling Tenhultssjön 071021. Skrubbskädda 400g b-mete/räka Träslövsläge 071104. Lake 1072g b-mete Huskvarnaåns utlopp. Vittling 620g, pilk Öresund 080705. Röding 1243g trolling Vättern 080801.

Svensson Jakob Färna 1780g b-mete/bröd Emån 080214. Sutare 2420g b-mete/majs Rogbergasjön 080502.

Thure Jonatan Gädda 10120g 113cm ismete/mört liten sjö 071223. Sutare 2520g f-mete/majs Damm 080806. Id 2360g 53cm, f-mete/majs/maggot Läckebyån 080329. Färna 2500g 60cm b-mete räka Emån 080408. Björkna 810g 40cm b-mete/räka Nossan 080829.

Turesson Anton Sill 383g 34cm Öresund 080829.

Ytterligare klubbrekord:

Håkan Nordling

Harr 1400g.